Deutschlandticket

Kdy můžete začít používat jízdní doklad Deutschlandticket?Od 1. května můžete po celém Německu využívat cestovní pas za 49 eur, známý také jako jízdenka Deutschland. Platí pro vlaky U-Bahn, S-Bahn, autobusy a tramvaje, ale také pro nabídku dopravy Deutsche Bahn, jako jsou vlaky RB a RE.
Držitelé jízdenek mohou jízdenku začít používat od 1. května 2023.
Od 1. května můžete využívat většinu autobusů, tramvají a vlaků po celé zemi s novou německou měsíční jízdenkou na veřejnou dopravu za 49 eur.

tato jízdenka je k dispozici pouze jako měsíční předplatné. Můžete si ji zaregistrovat a zrušit, kdykoli se vám zachce. Nezapomeňte však předplatné zrušit do 10. dne v měsíci, pokud chcete předplatné ukončit do konce uvedeného měsíce.

Kde se mohu zaregistrovat?
Předplatné si můžete objednat na webových stránkách Deutsche Bahn (DB), zaregistrovat se prostřednictvím různých aplikací pro veřejnou dopravu, jako je například aplikace pro nákup jízdenek BVG v Berlíně, na servisních místech Deutsche Bahn a na mnoha dalších místech.

Cestovní průkaz si může zaregistrovat každý, kdo má platný bankovní účet.

To znamená, že jízdenku za 49 eur mohou využít i turisté, kteří navštíví Německo.

Obrázek: Peter Schickert/obrázková aliance

Trasa po řece Mosele
Cesta vlakem po řece Mosele je dalším úchvatným zážitkem. Můžete začít ve městě Koblenz, kde se setkávají řeky Rýn a Mosela, a pak pokračovat kolem mnoha vinic a hradů, včetně malebných vesniček, jako je Cochem an der Mosel. Díky cenově dostupné jízdence za 49 eur můžete cestou snadno zastavit a ochutnat místní vína.

Obrázek: Peter Schickert/obrázková aliance

Lindau u Bodamského jezera
Cesta vlakem kolem Bodamského jezera v jižním Německu je další velkolepou jízdou. Například vlak RE5, který začíná ve Stuttgartu a končí v bavorském městečku Lindau, vás proveze kolem klidných divokých květinových luk s nádherným výhledem na Alpy. Jakmile dorazíte do Lindau, určitě si prohlédněte staré město.

Obrázek: Werner Thoma/Zoonar/obrázková aliance

Z Mnichova do Salcburku
Věděli jste, že s jízdenkou za 49 eur můžete cestovat i do zahraničí? Odvážné cestovatele jistě potěší, že s novou německou cenově výhodnou jízdenkou se mohou vydat vlakem z Bavorska přes Alpy až do krásného rakouského Salcburku.

Obrázek: fabio lotti/Zoonar/picture alliance

Z Hamburku na Sylt
Na ostrov Sylt se nyní dostanete s menším rozpočtem než kdykoli předtím. Z Hamburku můžete naskočit na vlak RE6 a odjet přímo na tento oblíbený ostrov v Severním moři, který je známý písečnými dunami, přírodními rezervacemi v bažinách a nesčetnými outdoorovými aktivitami. Cesta trvá necelé čtyři hodiny.

Obrázek: Axel Heimken/dpa/obrázková aliance

Z Drážďan do Děčína, Česká republika
Prozkoumat německé Saské Švýcarsko s působivými pískovcovými skalními útvary je vlakem hračka. Trasa vede podél řeky Labe z Drážďan do města Bad Schandau, kde začíná mnoho turistických tras. Pokračovat lze také do Děčína, města v České republice.

Obrázek: Michal Fludra/NurPhoto/obrázková aliance

Viadukt Göltzschtal
Milovníci vlaků si jistě rádi prohlédnou největší cihlový most na světě, Göltzschtalský viadukt. Přes tuto impozantně velkou stavbu jezdí regionální linky RB4 a RB2 z Gery do Chebu v České republice. Při plánování cesty však mějte na paměti, že jízdenka za 49 eur neumožňuje využít spoje ICE, IC, EC a Flixtrain.

Obrázek: Wolfgang Thieme/dpa/picture-alliance

Z Mnichova k jezeru Tegernsee
Jezero Tegernsee je skutečně kouzelné místo v Německu, obklopené Alpami, a navíc snadno dosažitelné díky jízdence za 49 €. Z Mnichova se můžete vydat bavorským pozemním vlakem neboli Bayerische Oberlandbahn buď do Gmündu na severním konci jezera, nebo do města Tegernsee, které je konečnou zastávkou.

Obrázek: Matthias Balk/dpa/obrázková aliance

Z Berlína k Baltskému moři
Žádné berlínské léto se neobejde bez výletu na sever k pobřeží Baltského moře. Díky nové jízdence za 49 eur by mělo být jednodušší než kdy jindy navštívit regionálními vlaky půvabná města, jako je Stralsund (na snímku). Zvažte však, zda si v cílové destinaci nepůjčit kolo, protože vlakové vagony mohou být v letních měsících velmi přeplněné.

Obrázek: Blossey/blickwinkel/obrázková aliance.

10 obrázků
10 obrázků
Které vlakové a autobusové spoje mohu využít?
Můžete využít většinu prostředků veřejné dopravy v

komentář