Hamburg

 

1. “Hansestadt Hamburg” – termín odkazuje na historickou příslušnost města k Hanze, středověkému obchodnímu spolku. “Hansestadt” znamená “hanzovní město”.

2. “Elbphilharmonie” – ikonická budova v Hamburgu, která slouží jako koncertní síň. Nachází se na pobřeží řeky Labe (Elbe) a spojuje moderní architekturu s historickými sklady.

3. “Reeperbahn” – známá ulice a část čtvrti St. Pauli, která je proslulá svou noční scénou, kabarety, kluby a prostitutkami.

4. “Fischmarkt” – rybí trh, u přístavu, s tradičním prodejem ryb a dalších mořských plodů. Fischmarkt je populární mezi turisty i místními obyvateli.

5. “Speicherstadt” – “skladové město” a je jednou z největších svého druhu na světě. Nachází se na ostrově mezi řekou Labe a kanálem Zollkanal. Speicherstadt je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

6. “Hamburger Hafen” – Tento výraz znamená Hamburský přístav, který je jedním z největších a nejrušnějších přístavů v Evropě.

 

Mit 1,7 Millionen Einwohnern ist Hamburg nach Berlin die zweitgrößte Stadt Deutschlands. Die Stadt ist berühmt für ihren Hafen, den größten Hafen Deutschlands. Hamburg ist auch eine Medienstadt. Hier erscheinen die wichtigsten Zeitungen des Landes. – S 1,7 miliony obyvatel je Hamburk po Berlíně druhým největším městem Německa. Město je známé svým přístavem, největším přístavem v Německu. Hamburk je také mediální město. Vycházejí zde nejdůležitější noviny v zemi.

 

Eine der bekanntesten Sehenswürdigkeiten in Hamburg ist der Hamburger Hafen, der zu den größten Häfen Europas gehört. Der Hafen ist ein wichtiger Umschlagplatz für Waren aus aller Welt und bietet auch touristische Attraktionen wie Hafenrundfahrten und das bekannte Wahrzeichen der Stadt, die Elbphilharmonie. – Jednou z nejznámějších památek v Hamburku je přístav Hamburk, který je jedním z největších přístavů v Evropě. Přístav je důležitým uzlem pro zboží z celého světa a nabízí také turistické atrakce, jako jsou výlety do přístavu a známá dominanta města, Elbphilharmonie.

 

 

komentář